Mezoterapia mikroigłowa, czyli lifting bez sklapela

Interwencja chirurga w nasz wygląd nie jest już koniecznością. Sposobów na redukcję zmarszczek i wygładzenie owalu twarzy jest na rynku kosmetycznym co niemiara. Jednym z nich jest liftingująca mezoterapia mikroigłowa.

Materiały podobne Mezoterpia – odmładzanie bez skalpela Czy mezoterpia igłowa zastępuje botoks Dbaj o skórę wokół oczu – Urządzenie do mezoterapii mikroigłowej służy przede wszystkim do stymulacji skóry, pobudza ono mięśnie odpowiedzialne za podtrzymywanie skóry, a także pobudza produkcję kolagenu i elastyny – mówi Bożena Woźniak, kosmetyczka ze Studia Urody SLENDER LIFE w Rzeszowie.
– Za pomocą niewielkiej końcówki z igiełkami wprowadza się podskórnie kwas hialuronowy. Dzięki temu skóra ładnie się odbudowuje, jest gładka, zmarszczki zredukowane, a owal twarzy ulega znacznej poprawie.

Optymalnie 5 zabiegów mezoterapii mikroigłowej

Nowoczesną maszyną można wykonać dwa zabiegi, podstawowy przy użyciu tylko kwasu hialuronowego, a także jego wersję rozbudowaną ze specjalnym preparatem powodującym wypychanie od wewnątrz zmarszczek.
– Klientki często decydują się na zlikwidowanie tym sposobem zmarszczek mimicznych np. w okolicach oczu czy ust – zauważa kosmetyczka i dodaje:
– Najlepiej wykonać 5 zabiegów w serii, ale już jeden daje widoczne efekty. W zależności od rodzaju skóry, zabiegi powtarzamy co 5-10 dni, a po zakończeniu serii – raz w miesiącu dla podtrzymania efektu. Częstotliwość wizyt w gabinecie kosmetycznym uzależniona jest przede wszystkim od stanu skóry. Bardziej zaniedbana i zniszczona będzie potrzebowała więcej uwagi.

Metody liftingujące dla osób grubo po trzydziestce

– Z mezoterapii mikroigłowej może korzystać teoretycznie osoba w każdym wieku, jednak najlepiej zdecydować się na zabieg w momencie, kiedy rzeczywiście chcemy poprawić owal twarzy czy zredukować pojawiające się zmarszczki. Już około 30 roku życia można zastosować jednorazowy zabieg. Seria zaś przeznaczona jest dla osób starszych. To zabieg liftingujący, więc nie poddajemy się mu, jeśli nie ma co poprawiać. Mezoterapię mikroigłową stosuje się jedynie na twarz, szyję i dekolt.

Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii mikroigłowej

Jakiekolwiek choroby skóry, nawet te wirusowe w postaci opryszczki, nadmierna ilość brodawek i znamion, stany alergiczne i zapalne skóry uniemożliwiają wykonanie tego rodzaju mezoterapii.
– Po zabiegu przez pierwsze 2-3 dni nie można używać do twarzy, szyi i dekoltu preparatów, które są tłuste, np. tłustych kremów czy oliwek. Wykluczone jest także opalanie oraz wizyta na basenie. Należy odżywiać skórę, nakładając na nią np. nawilżające maseczki.
– W dniu zaraz po zabiegu nie powinno się nakładać na twarz żadnego makijażu – tłumaczy Bożena Woźniak. – Bardzo rzadko po zabiegu występuje zaczerwienienie skóry. Zapobiega się temu już w gabinecie, nakładając specjalne maseczki. Na ogół na drugi dzień można już iść do pracy, nie obawiając się, że skóra będzie mocno zaczerwieniona i nieatrakcyjna dla oka kolegów i koleżanek. Zabiegowi można się poddać będąc w ciąży, a także w trakcie menstruacji.

Prawie jak lifting

Tradycyjny lifting jest chirurgiczną metodą, polegającą na korekcie twarzy w taki sposób, żeby pozbyć się nadmiaru skóry bądź tkanki tłuszczowej. Po nacięciu, specjalista naciąga i podnosi skórę, wygładzając owal twarzy, bądź usuwając zmarszczki.
Mezoterpia mikroigłowa tylko przypomina lifting, gdyż nie ingeruje chirurgicznie w skórę, a jedynie poprzez drobne nakłucia pobudza ją do pracy. Kwas hialuronowy wygładza cerę, powodując, że wygląda się młodziej i promienniej.

– Jednym z zadań samego liftingu jest to, żeby skóra była napięta i elastyczna. Poza zabiegami chirurgicznymi taki efekt można uzyskać właśnie zabiegami podobnymi do liftingu.

Oprócz mezoterapii mikroigłowej, można nawet stosować masaże czy galwanizację (zabieg kosmetyczny z użyciem prądu). Chodzi o to, żeby wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za trzymanie i odpowiednie napięcie naszej skóry – podsumowuje nasza rozmówczyni.

Cena zabiegu podstawowego to ok. 150 zł, rozbudowana forma ok. 200 zł (z zastosowaniem dodatkowego koktajlu, którego zadaniem jest wygładzenie zmarszczek).

Czytaj więcej: http://www.nowiny24.pl/artykul/6136337,mezoterapia-mikroiglowa-czyli-lifting-bez-sklapela,id,t.html