Szycie strojów do gimnastyki artystycznej

Gimnastyka artystyczna (w większości języków obcych zwana jest gimnastyką rytmiczną  – ang. rhythmic gymnastics, niem. rhythmische sportgymnastik, wł. ginnastica ritmica itp.) to sport, który łączy w sobie elementy baletu, gimnastyki, tańca i umiejętność posługiwania się przyborami.

Przez lata gimnastyka artystyczna wykonywana była wyłącznie przez dziewczynki i kobiety, ale z czasem zaczęła się rozwijać również męska wersja tego sportu, która zyskała popularność zwłaszcza w Japonii. Grupa japońskich zawodników zaprezentowała się nawet podczas ceremonii zamykającej Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2016 roku.

Sport ten jest uprawiany przede wszystkim przez dziewczęta w wieku od około 4 do 24 lat. Gimnastyczki zwykle zaczynają treningi w bardzo młodym wieku, a średni wiek elity zawodniczej przypada na 15-19 rok życia, a koniec kariery zazwyczaj przychodzi już w wieku 24-25 lat.

Od 1984 roku jest jest jedną z dyscyplin letnich igrzysk olimpijskich.

Euro Super Days w RTV EURO AGD

Super promocje!

Szczegóły promocji- kliknij

Strój do gimnastyki artystycznej

W gimnastyce artystycznej bardzo ważną rolę odgrywają stroje – do każdego układu inny. Dopełniają one wykonywany układ w oczach sędziów i widzów. Strój gimnastyczki powinien być dopasowany nie tylko do układu, ale także do przyboru z którym ćwiczy oraz figury zawodniczki. Każdy nowy układ wymaga zmiany stroju i przyborów, które muszą pasować do nowej choreografii i muzyki. Istnieją wyspecjalizowane pracownie artystyczno-krawieckie gdzie można na zamówienie uszyć strój startowy do gimastyki artystycznej. Zapraszam do kontaktu „MIG hosting” – tel. +48 668 842 627.

Upadłość konsumencka

Poradnik o upadłości konsumenckiej, ile kosztuje upadłość, jak długo trwa upadłość konsumencka.

Szycie strojów do gimnastyki artystycznej

Stroje startowe do gimnastyki artystycznej, gotowe i szyte na zamówienie. Wykonane z wysokiej jakości elastycznych tkanin. Cena kostiumu jest zależna od fasonu, wzoru oraz ilości użytych kryształków i zdobień. Możliwa płatność w ratach.

Projektuję i wykonuję korony na koka i ozdoby na włosy do gimnastyki artystycznej, łyżwiarstwa figurowego. Korona projektowana jest pod kolor i styl danego stroju do gimnastyki artystycznej na podstawie dostarczonego zdjęcia stroju. Korony są personalizowane, robione na indywidualne zamówienie. Koszt korony to 100 zł + koszt przesyłki.

Zapraszamy do kontaktu: JOANNA GROËLE – tel. +48 668 842 627, www.jgroele.pl

Projektuję i szyję stroje startowe do gimnastyki artystycznej (leotards), woltyżerki, łyżwiarstwa figurowego, fitnessu sportowego, tańca. Staram się, aby moje stroje były wyjątkowe i niepowtarzalne. Dużą wagę przykładam do starannego wykończenia i precyzji wykonania.

Zakaz kopiowanie zdjęć.

Dyscypliny sportowe w gimnastyce artystycznej

Gimnastyka artystyczna polega na wykonywaniu układów trwających od 1:15 do 1:30 min. z użyciem:

  • piłki,
  • wstążki,
  • obręczy
  • skakanki
  • pary maczug

Układy taneczno-akrobatyczne  –  bez przyborów wykonywane są jedynie w najmłodszej grupie wiekowej do 9 lat.

Piłka wykonana jest z gumy, a jej średnica musi mieścić się między 18 a 20 cm, a waga nie może być mniejsza niż 400 g. Zawodniczka nie może jej upuścić.

Wstążka do gimnastyki artystycznej najczęściej wykonana jest z satyny o szerokości 4-6 cm I długości minimum 6 m. Umocowana jest na specjalnym kijku długości 50-60 cm. Ruchy wstążki podczas ćwiczeń powinny być duże i płynne, tworzące wyraźne kształty w przestrzeni, a gimnastyczce nie wolno upuścić wstążki ani dotknąć nią ciała.

Obręcz powinna ważyć minimum 300 gramów i mieć średnicę 80 -90 cm

Skakanka to najłatwiejszy do opanowania przyrząd, wykonuje się z nią piruety, skoki i wyrzuty. Jej długość jest dostosowana do wzrostu zawodniczki.

Maczugi wykorzystywane są w układach indywidualnych i zbiorowych. Wykonane są z drewna lub tworzywa sztucznego, o długości 40-50 cm i wadze minimum 150 gram każda. Ćwiczenia z tym przyborem wymagają wiele wprawy i dużej precyzji.

Układy zbiorowe (grupowe), czyli tzw. zbiorówki składają się z 5 lub 6 zawodniczek w zależności od grupy wiekowej. Juniorki młodsze i juniorki mają do wykonania 1 układ, a seniorki (klasa mistrzowska) 2 układy. Czas jednego układu wynosi około 2:30 min. W juniorkach jest to 6 zawodniczek, zaś w seniorkach drużyna składa się z 5 zawodniczek.

Sędziowanie w gimnastyce artystycznej

Sędziowie oceniający zawodniczki maja do dyspozycji 10 punktów za układ i 10 punktów za wykonanie. Układ powinien składać się z kroków rytmicznych, skoków, balansowania, obrotów, a gimnastyczka musi się przy tym wykazać opanowaniem przyboru. W kwestii wykonania oceniana jest technika wykonania poszczególnych ewolucji, muzykalność i estetyka.

Zawodniczki wykonują układy do krótkich utworów muzycznych lub fragmentów. W podkładzie nie może być tekstu śpiewanego, ale mogą być efekty specjalne, które dodają wyrazu układowi.