Jaka powinna być idealna hostessa?

Zawód hostessy wiąże się z posiadaniem pewnych predyspozycji i umiejętności, które sprawią, że praca będzie właściwie wykonywana.

Cechy fizyczne hostess

Hostessy słyną ze swojego atrakcyjnego, reprezentatywnego wyglądu. Nie istnieją żadne odgórnie narzucone zasady dotyczące cech zewnętrznych.

Błędne jest przekonanie na temat wysokiego wzrostu idealnej hostessy. Może stanowić to dodatkowy atut, lecz filigranowe panie w żaden sposób nie są dyskryminowane w tym zawodzie. To samo dotyczy wagi. Niewątpliwie sprawność fizyczna zawsze będzie ceniona i wysoko punktowana, jednak nie przekreśla to szans zatrudnienia w charakterze hostessy kobiety o nieco bardziej okrągłych kształtach.

Hostessy z Poznania

Ze względu na szczególny charakter Poznania jako miasta organizującego co roku wiele targów gospodarczych, nasze hostessy z Poznania często uczestniczą w imprezach w tym mieście.

Klienci z reguły sami dobierają hostessy pod kątem charakteru danego zlecenia. Atrakcyjna i wysoka blondynka nie zawsze będzie spełniała wszystkie wymagane kryteria odnośnie konkretnego projektu. Na tym samym stanowisku być może zostanie wybrana kobieta niższego wzrostu, o innym kolorze włosów i typie urody.

Kompetencje hostessy

Idealne hostessy to takie, które wyróżniają się wysokim poziomem komunikacji, umiejętnością radzenia sobie w każdej, nawet najbardziej stresującej sytuacji, odnajdywaniem się w często dynamicznym tempie pracy oraz łatwością nawiązywania znajomości.

W dzisiejszych czasach absolutnie obowiązkowa jest znajomość co najmniej jednego języka obcego. Szczególnie dotyczy to wykonywania zleceń na potrzeby dużych firm działających w większych miastach, gdzie hostessy muszą przeprowadzać rozmowy z zagranicznymi kontrahentami.

Hostessy powinny budzić sympatię oraz zaufanie. Ich zadaniem jest ciągły kontakt z ludźmi, dlatego z ich twarzy nie powinien schodzić uśmiech, nawet pomimo ciągłego, kilkugodzinnego ruchu. Ponadto muszą być doskonale zaznajomione z tematem imprezy, w ramach której występują, aby trafnie odpowiadać na wszystkie zadawane pytania oraz informować o promowanym produkcie lub usłudze.

Agencja Hostess i Modelek Caneli już ponad 10 lat zajmuje się obsługą eventów, konferencji, pokazów mody, udziałem hostess na targami gospodarczymi w Poznaniu, Warszawie, Krakowie. Posiadamy w swojej bazie ponad 2 tys. hostess i modelek z całej Polski, w tym głównie z Warszawy, Poznania, Szczecina, Gdańska, Krakowa, Katowic.

Tel. kontaktowy: 790-842-408