Płyty szamotowe

Płyty szamotowe są płytami, które posiadają właściwości akumulacyjne oraz doskonale przewodzą ciepło, które jest równomiernie i długotrwale uwalniane do pomieszczenia. Dzięki temu nagrzana płyta szamotowa jest w stanie oddać do pomieszczenia znaczne ilości ciepła przez długi czas. Płyty szamotowe mają zastosowanie jako ciepła obudowy kominka, ze względu na swoje właściwości akumulacyjne. Stosuje się je również do pieców chlebowych oraz pieców do pizzy, kuchennych, piekarniczych, zduńskich, grilli.

Materiały szamotowe niezbędne są podczas budowy kominka.

Materiały ogniotrwałe charakteryzują się właściwościami, dzięki którym doskonale nadają się do budowy różnego rodzaju pieców. Używa się ich do konstruowania mniejszych pieców do wypieku pizzy lub chleba, jak również w kotłowniach przemysłowych. Materiały te są w stanie wytrzymać bardzo wysokie temperatury. Co więcej, powoli oddają ciepło, zapewniając wysoką wydajność. Materiały szamotowe mogą pracować w temperaturze nawet powyżej tysiąca stopni Celsjusza. Nie mają na nie wpływu również gwałtowne zmiany temperatury, dlatego z powodzeniem sprawdzają się w często rozgrzewanych i schładzanych piecach. Cegła ogniotrwała jest dużo cięższa od tradycyjnej oraz wyróżnia się charakterystycznym kolorem, najczęściej jasnym.

Pozycjonowanie stron internetowych

Wyroby szamotowe są produktami ekologicznymi, pochodzenia naturalnego, które są bezpieczne zarówno dla domowników, jak i dla środowiska. Tego typu wyroby ceramiczne skutecznie akumulują ciepło, które zostało wytworzone w procesie spalania — po jego zakończeniu jeszcze przez długi czas je wydzielają. Dzięki temu idealnie nadają się do zastosowania jako budulec przy konstruowaniu przydomowej piekarni czy pieca na pizzę.

Materiały szamotowe mogą pracować w temperaturze nawet powyżej tysiąca stopni Celsjusza. Zaprawa szamotowa jest połączeniem szamotu, surowej gliny, cementu portlandzkiego oraz szkła wodnego. Wykorzystuje się ją do łączenia cegieł oraz płyt szamotowych.

Płyty szamotowe są płytami, które posiadają właściwości akumulacyjne oraz doskonale przewodzą ciepło, które jest równomiernie i długotrwale uwalniane do pomieszczenia. Dzięki temu nagrzana płyta szamotowa jest w stanie oddać do pomieszczenia znaczne ilości ciepła przez długi czas