Instalacje solarne

Instalacje solarne z kolektorami słonecznymi to komplet urządzeń zapewniających ciepłą wodę w domu, podgrzewanie wody w basenie i wspomaganie centralnego ogrzewania.

W skład zestawów solarnych SOLEKO wchodzą wszystkie niezbędne elementy potrzebne do zbudowania kompletnej instalacji. Wyjątek stanowi orurowanie pozwalające na połączenie kolektorów słonecznych z podgrzewaczem, które należy dobrać indywidualnie, oraz konstrukcja wsporcza w przypadku zbyt płaskiego dachu. W instalacjach do ogrzewania wody w basenie stosowany jest dodatkowo wymiennik typu JAD.

Poszczególne elementy wchodzące w skład zestawów Soleko zostały wybrane spośród najlepszych producentów w branży systemów solarnych. Wysoka jakość komponentów połączona z precyzją wykonania gwarantują trwałość i niezawodność całego systemu.

W najbardziej typowej instalacji solarnej w domu mieszkalnym (Rys. 3) kolektory słoneczne ogrzewają zbiornik wody poprzez dolną wężownicę. Natomiast w miesiącach zimowych o słabszym nasłonecznieniu ciepłą wodę ogrzewa kocioł C.O. poprzez górną wężownicę.

Istnieje również możliwość wykorzystania górnej wężownicy w celu kierowania nadwyżek ciepła wytworzonego przez kolektory na układ centralnego ogrzewania.

montaż instalacji solarnych