Powłoki ochronne do samochodu

Typy powłok oraz różnice między nimi.

Powłoki ochronne

Powłoki ochronne do karoserii możemy podzielić na 3 grupy:

  • Powłoki ceramiczne
  • Powłoki kwarcowe
  • Powłoki ceramiczno-kwarcowe

Głównym składnikiem powłoki jest dwutlenek krzemu lub SiO2 (znany również jako Ceramic / Quartz / Liquid Glass). W zależności od rodzaju powłoki stężenie składnika głównego się różni. Producenci powłok prześcigają się w komponowaniu ich składu jednak przyjęte nazewnictwo się przeplata więc możemy spotkać nazwy „ceramiczna powłoka kwarcowa”. Na rynku kosmetyków samochodowych przyjęła się że powłoko nazywane jako kwarcowe posiadają mniejszą zawartością SiO2 jest to spowodowane tym aby powłoki były przystępne dla wszystkich osób nie mających profesjonalnego doświadczenia. Mniejsza zawartość dwutlenku krzemu powoduje łatwiejszym sposób aplikacji co za tym idzie mniejsza wytrzymałość od 1 roku. Natomiast powłoki ceramiczne są one traktowane jako preparaty używane przez profesjonalistów ze względu na ich sposób aplikacji.

Euro Super Days w RTV EURO AGD

Super promocje!

Szczegóły promocji- kliknij

Jeśli chodzi o różnicę w stosunku do wosku to szczególną zaletą jest niesamowita trwałość powłoki nie do uzyskania w przypadku wosku. Wosk jest nakładany na lakier i nie wchodzi w reakcje z nim.

Upadłość konsumencka

Poradnik o upadłości konsumenckiej, ile kosztuje upadłość, jak długo trwa upadłość konsumencka.

Nakładanie powłoki kwarcowej i ceramicznej

Stosując nomenklaturę spotykaną w mediach możemy sobie pozwolić na podział powłok ze względu na ich trwałość. Powłoki kwarcowe charakteryzują się krótszym czasem ochrony jest on w okolicach 1 roku. Natomiast powłoki ceramiczne posiadają trwałość od 2 do 3 lat a nawet i 5 lat wszystko zależy od warunków użytkowania jak i ilości warstw jakimi jest pokryty lakier. Obserwując trendy pojawiające się w środowisku producentów pojawia się nazewnictwo określające profesjonalne powłoki jako hybrydowe łączące powłoki kwarcowe i ceramiczne.

powłoki kwarcowe są to powłoki najbardziej podstawowe natomiast ceramiczne są bardziej zawansowane o dłuższej trwałości. Powłoki hybrydowe składają się z kilku warstw i są one uważane za najbardziej trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.